Dodany: 2018-03-26 09:04:02
Zalety tarasów kompozytowych

Taras wybudowany z drewna z pewnością cechuje się ładnym wyglądem, jednak posiada szereg wad. Drewno wymaga starannej i regularnej konserwacji mającej na celu zabezpieczenie przed wilgocią, oraz szkodnikami owadzimi lub grzybowymi.

Poddane działaniu mrozów, oraz wilgoci drewno mocno się odkształca, wybrzusza i puchnie. tarasy kompozytowe Śląsk są wolne od tych wad. Buduje się je z tzw. desek kompozytowych. Kompozyt wykonany jest z mieszaniny polimerów syntetycznych z mączką z wysokiej jakości drewna. Sprawia to, że deski kompozytowe skutecznie imitują naturalne drewno, jednak są znacznie od niego odporniejsze. Producenci zapewniają specjalne systemy montażowe, dzięki czemu łączenie desek jest znacznie łatwiejsze i szybsze, niż w przypadku zastosowania materiału drewnianego.

Tarasy kompozytowe Śląsk z zabiegów pielęgnacyjnych wymagają jedynie mycia. Jedynymi ich wadami są stosunkowo wysoka cena za metr, oraz mocne nagrzewanie, jeśli zlokalizowane są po słonecznej stronie. Deski kompozytowe posiadają powierzchnię antypoślizgową..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Zalety tarasów kompozytowych
Nick: