Dodany: 2018-03-26 08:58:37
 

Brak sęków

Odporność na warunki atmosferyczne, a w szczególności mrozy, wilgoć, oraz słońce, powoduje, że tarasy kompozytowe Śląsk zyskują przewagę nad drewnianymi. Deski kompozytowe stanowiące materiał do budowy takich tarasów wykonuje się z mączki drzewnej połączonej z łańcuchami polimerowymi tworzywa sztucznego.

Takie deski cechuje idealnie równa powierzchnia, pozbawiona typowych dla drewna skaz jakimi są sęki. Każda z desek jest jednakowego kształtu, co znacznie ułatwia montaż. Dodatkowo producenci zadbali, aby tarasy kompozytowe Śląsk były zaopatrzone w podłogę antypoślizgową. Tę właściwość zapewniają deskom podłużne wgłębienia na całej powierzchni, które doskonale odprowadzają wodę opadową. Nawet po silnej ulewnie nie musimy obawiać się pośliźnięcia.

Istotną zaletą tarasu wykonanego z desek kompozytowych jest brak zagrożenia ze strony atakujących drewno owadów, czy pasożytniczych grzybów i porostów. Pielęgnacja tarasu kompozytowego nie jest skomplikowana, gdyż polega wyłącznie na bieżącym myciu..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Brak sęków
Nick: