Dodany: 2018-03-26 08:57:32
 

Kompozyt czy drewno?

Wśród osób, które decydują się na budowę tarasów, coraz bardziej zyskują popularność deski kompozytowe. Deski wykonane z mieszaniny mączki z dobrego gatunkowo drewna oraz tworzywa sztucznego charakteryzują się wieloma zaletami, których nie posiada drewno.

tarasy kompozytowe Śląsk są znacznie bardziej odporne na słońce, czy wilgoć, niż drewniane. Kupując deski kompozytowe, mamy pewność, że każda będzie równa i nie będzie posiadała wad takich jak np. sęki. Łączenie takich desek są ułatwione dzięki specjalnym systemom montażowym dostępnym u producentów. Najważniejszą cechą, która daje tym deskom przewagę nad drewnianymi jest ich odporność mrozy oraz podmakanie.

Dodatkowo tarasy kompozytowe Śląsk nie są wrażliwe na działalność szkodników, oraz pasożytniczych grzybów i porostów. Dzięki podłużnym żłobieniom znajdującym się na powierzchni desek kompozytowych stanowią one materiał antypoślizgowy. Dzięki tym właśnie wgłębieniom struktury bardzo efektywnie odprowadzana jest z podłogi tarasu woda z opadów atmosferycznych..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Kompozyt czy drewno?
Nick: