Dodany: 2018-03-26 08:56:36
 

Kompozyt coraz popularniejszy

Obecnie coraz chętniej wykorzystywanym do budowy tarasów materiałem są deski wykonane z kompozytu. Wytwarza się je z mączki wysokogatunkowego drewna, oraz polimerów tworzywa sztucznego.

Dzięki takiemu połączeniu tarasy kompozytowe Śląsk są bardziej odporne niż drewniane, a jednocześnie zachowują atrakcyjny wygląd. Deski tarasowe wykonane z połączenia drewna i tworzywa nie posiadają wad drewna takich jak sęki, są idealnie równe i nie wybrzuszają się. Ich montaż jest ułatwiony dzięki specjalnym systemom służącym do tego celu. Drewnu zagrażają szkodniki, grzyby pasożytnicze, obrastanie mchem, czy porostami. Problem ten nie dotyczy desek kompozytowych. Nie musimy także traktować ich żadnymi impregnatami, czy olejami. Nawet po silnych opadach deszczu tarasy kompozytowe Śląsk nie są śliskie.

Dzieje się to za sprawą specjalnego systemu odprowadzania wody, który posiadają deski z kompozytów. Antypoślizgowość zapewniają podłużne rowki wyżłobione w deskach. Z zabiegów pielęgnacyjnych wystarczy zwykłe oczyszczanie z zabrudzeń..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Kompozyt coraz popularniejszy
Nick: