Dodany: 2018-03-26 08:55:36
 

Materiał do budowy tarasu

Decydując się na budowę tarasu z pewnością zastanawiamy się nad materiałem, z jakiego planujemy go wykonać. Warto w tej sytuacji rozważyć użycie zamiast tradycyjnych drewnianych desek, desek wykonanych z materiału kompozytowego.

Jest to nowoczesne rozwiązanie łączące ciepły i elegancki wygląd drewna z trwałością tworzywa sztucznego. tarasy kompozytowe Śląsk wyróżnia duża odporność na warunki pogodowe. Nie straszne im silne mrozy, które bardzo niekorzystnie wpływają na drewno, promieniowanie UV, czy podmakanie. Dodatkowo deski kompozytowe posiadają specjalne podłużne wyżłobienia ułatwiające odprowadzanie wody z opadów. Dzięki temu nawet po silnej ulewie, nie będziemy ślizgać się na naszym tarasie.

W przypadku drewna duży problem może stanowić działalność szkodników owadzich, pasożytniczych grzybów, czy porostów. Tarasy kompozytowe Śląsk są zupełnie wolne od tego zagrożenia. Dodatkowo nie wymagają dodatkowej impregnacji środkami ochrony drewna, czy olejami. Wystarczy je regularnie czyścić.

 

Dodaj nowy komentarz do artykułu Materiał do budowy tarasu
Nick: