Dodany: 2018-03-26 08:52:03
 

Czym jest deska kompozytowa?

Deski kompozytowe są nowoczesnym materiałem, który doskonale sprawdza się np. podczas budowy tarasu. Powstają ze zmieszania sztucznych polimerów z mączką drewnianą. W zależności od rodzajów deski zawartość drewna może dochodzić nawet do 60%.

tarasy kompozytowe Śląsk charakteryzują się znaczenie lepszą, niż drewniane odpornością na warunki atmosferyczne. Dzięki podłużnym żłobieniom na desce, powierzchnia charakteryzuje się właściwościami antypoślizgowymi. Nawet gdy po deszczu podłoga tarasu mocno zmoknie, system odprowadzania wody sprawi, że nie będziemy się na niej ślizgać. Deski tarasowe są bardzo łatwe w montażu. Niektóre firmy wytwarzające deski z kompozytu sprzedają specjalne systemy ułatwiające układanie tarasu.

Tarasy kompozytowe Śląsk nie wymagają szczególnych zabiegów pielęgnacyjnych. Nie musimy ich zabezpieczać preparatami ochronnymi, jak to ma miejsce w przypadku drewna. Powierzchnia tarasu wykonanego z kompozytu jest równa, a deski nie podlegają wybrzuszeniom i nie mają wad charakterystycznych dla drewna, jak np. sęki.

Dodaj nowy komentarz do artykułu Czym jest deska kompozytowa?
Nick: